środa, 12 listopada 2014

Praia de Matosinhos

Matosinhos jest najdroższą i jedną z najbardziej prestiżowych dzielnic Porto, określaną również miejscowym Beverly Hills. Przejeżdżając ulicami otoczonymi palmami wśród imponujących posiadłości, można wczuć się w klimat bogatego przedmieścia. Zdecydowanie jednak największym atutem Matosinhos jest bezpośredni dostęp do Oceanu Atlantyckiego, na który składają się między innymi: port, oraz piaszczyste i skaliste plaże. 
Muszę również przyznać, że jest to moje ulubione miejsce w całym Porto. Wystarczy ok 25 minut autobusem od centrum, aby móc się zrelaksować nad brzegiem oceanu, poczuć orzeźwiający wiatr oraz poobserwować ludzi uprawiających wszelakie sporty. Mimo iż w samym mieście nie ma zbyt wielu parków ani przestrzeni odpowiedniej do biegania, jeżdżenia na rowerze lub rolkach, Matosinhos jest do tego miejscem idealnym. Sprzyja bowiem temu długa promenada ciągnąca się wzdłuż oceanu, oraz znajdujący się blisko plaży, sporej wielkości park.
Jeżeli mówię już o oceanie, nie mogę nie wspomnieć o surfingu! Tutejsza plaża przyciąga swoim urokiem sporą ilość surferów, których podczas odpowiedniej pogody można spotkać tutaj od rana do wieczora (kto wie, może i ja sama zapiszę się wiosną na kurs :).
Poza tym w ciągu dnia, późną wiosną i latem, miejscowi chętnie korzystają z kąpieli słonecznych, a po zachodzie słońca na plaży można spotkać osoby zbierające małże wyrzucone przez ocean na brzeg. 
To wszystko składa się na naprawdę piękny obrazek. Kiedy tylko mam wolny dzień, lubię pojechać na Matosinhos, bo to miejsce mnie relaksuje i pozwala odpocząć od codzienności. 
Kiedy w przyszłym roku stąd wyjadę, jestem pewna, że najbardziej ze wszystkiego będę tęskniła akurat za tym miejscem.

TRANSLATE

          

Miejsce: Praia de Matosinhos Porto. Portugalia.

4 komentarzy:

 1. pięknie wyglądasz :)
  i cudowne widoki, zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Boże, jak tam pięknie! Uwielbiam patrzeć na takie ładne widoczki, a na wszelkie widoczki jezior, stawów, mórz itp. to już szczególnie. Nie dziwię Ci się, że spodobało Ci się to miejsce, ma w sobie to coś.

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest właśnie piękne... mieszkasz w mieście, wsiadasz w autobus i w niecałe pół godzinki jesteś nad oceanem, gdzie możesz pobyć sama ze swoimi myślami...
  Tak bardzo chciałabym poznać chociaż nasz Bałtyk o każdej porze roku... szczególnie wtedy, gdy nie ma zbyt wielu turystów... niestety, ale nasze nad nasze morze mogę dojechać najszybciej w 3-4 godziny ;(

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne widoki, uwielbiam plażę! :)

  S.

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad :)
KOMENTARZE OBRAŹLIWE ORAZ SPAM NIE BĘDĄ AKCEPTOWANE