czwartek, 5 lutego 2015

Vigo & Santiago de Compostela

Prawie w każdy weekend ESN Porto organizuje jakąś wycieczkę dla studentów. Za ich sprawą byłam już m.in. w Lizbonie, Fatimie i w wielu innych portugalskich miejscowościach, o których będę Wam tu stopniowo opowiadać. Na początku grudnia wybrałam się również na weekendową wycieczkę, lecz tym razem na północ Hiszpanii, a mianowicie do Vigo oraz Santiago de Compostela. Była to moja druga wizyta w ciągu miesiąca w tym kraju. Półtorej tygodnia wcześniej wróciłam z Madrytu, Walencji oraz Barcelony, ale tą podróż opiszę Wam w późniejszym czasie, ze względu na ogromną ilość materiału, której jeszcze niestety nie przejrzałam :).
Póki co mam dla Was garść zdjęć z tej fantastycznej, dwudniowej wycieczki!

TRANSLATE

Vigo

Jest to malownicze i największe miasto w regionie Galicja, leżące nieopodal Portugalii oraz Oceanu Atlantyckiego. Ważną gałęzią gospodarki jest tu okrętownictwo oraz rybołówstwo (znajduje się tu nowoczesny i największy w Hiszpanii port rybacki). Znajdziemy tutaj również zamek San Sebastian, z którego rozprzestrzenia się fantastyczny widok na zatokę  Ria de Vigo

(Klik na zdjęcie)

Starówka miasta nie jest zbyt duża, ale uliczki są klimatyczne. W samym centrum znajdziemy między innymi dosyć dziwny posąg mający przedstawiać człowieka połączonego z rybą. Tryton jest jednym z symboli miasta, który nawiązuje do przywiązania mieszkańców Vigo do morza.


Miasto obfituje w zieleń, otoczone jest wzgórzami, oraz dominuje tu riasowy typ wybrzeża. W Vigo znajdziemy również fantastyczną plażę nad oceanem.

Churros con chocolate


Santiago de Compostela

Od ponad tysięcy lat Santiago de Compostela przyciąga pielgrzymów z całej Europy. Miasto, będące jednocześnie stolicą Galicji, nadal zachowuje wyjątkową atmosferę, na którą składają się piękne, stare budowle oraz średniowieczne uliczki. Z Santiago kojarzą się nam również muszle małży, które są tu wszechobecne. Jest to symbol pielgrzymów, którzy umieszczają muszle na swoich laskach, wpierw podążając historycznym szlakiem, również oznaczonym symbolem muszli.
To urokliwe miasto jest niewielkich rozmiarów, ale nawet w grudniu było one pełne turystów i pielgrzymów, którzy obrali je sobie za cel swojej duchowej podróży.


Najważniejszą budowlą miasta jest oczywiście katedra zbudowana na przełomie XII i XIII wieku. Ta bogato zdobiona, imponujących rozmiarów świątynia łączy w sobie wiele stylów architektonicznych. W środku, oprócz licznych krypt i kaplic, znajdziemy również relikwie św. Jakuba (Santiago). 


W Santiago nawet Hello Kitty jest na pielgrzymce :)


Black swans


          

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad :)
KOMENTARZE OBRAŹLIWE ORAZ SPAM NIE BĘDĄ AKCEPTOWANE