poniedziałek, 2 lutego 2015

MODNA BIBLIOTECZKA: Jedną nogą w świecie mody

Dawno nie było tu recenzji żadnej książki, więc bardzo dobrze się składa, bo mam tu w Portugalii spory zapas magazynów i książek, również związanych z tematyką modową. Od kiedy jestem na obczyźnie, bardzo chętnie czytam wszystko co wpadnie mi w ręce w ojczystym języku, więc sporo nadrabiam w tym zakresie :)
Na pierwszy ogień, po sporej przerwie w publikacji recenzji na tym blogu, idzie książka, którą zakupiłam już kilka miesięcy temu, a wytrwale czekała na swoją kolejność. Jedną nogą w świecie mody to pozycja godna polecenia nie tylko dla wielbicieli modowego światka. Dlaczego? Przeczytajcie cały post!

TRANSLATE

Jedną nogą w świecie mody to inspirująca historia młodego modela z Hamburga - Mario Galla, który jest również głównym autorem powieści. Od urodzenia posiada on na rzadką wadę układu kostnego - wrodzony niedorozwój kości udowej. Z tego powodu jest on zmuszony przez całe życie do noszenia ortezy na swojej prawej nodze. Mario w swojej książce opowiada o swoim dzieciństwie, chorobie, podejściu do życia mimo swojej ułomności, o związku ze swoją dziewczyną, oraz oczywiście o swojej karierze zawodowej. Jako młody mężczyzna nigdy nie planował on kariery w świecie modelingu, ale zauważony przez scouta podczas spożywania posiłku w knajpie, postanawia spróbować swoich sił i udać się do agencji modelek i modeli, do której został skierowany.
Mario nigdy nie wstydził się swojej ułomności, uważał ją za naturalną cząstkę siebie. Nigdy nie użalał się nad swoim losem, zaakceptował rzeczywistośc i nauczył się żyć ze swoją niepełnosprawnością do tego stopnia, że mógł wykonywać wszystkie czynności, łącznie z uprawianiem sportów. Był niesamowicie pewny siebie, momentami aż arogancki.
Agencja podpisała kontrakt z Mariem, jednak nie od razu otrzymywał on płatne zlecenia. Pierwszym z nich był jednak... pokaz Hugo Boss'a!
Książka przedstawia cały przebieg kariery w modelingu głównego bohatera. W realistyczny sposób przedstawia kulisy świata mody, oraz styl życia modeli i modelek, który wcale nie jest taki bajkowy, jak mogłoby się wydawać. Mario przytacza nam wiele anegdotek, opowiada o akceptacji i odrzuceniu z powodu swojej choroby. 


Szczerze mówiąc, pierwszy rozdział książki mnie nie zachwycił, ale po przerwie sięgnęłam po nią ponownie, całkowicie zmieniając o niej zdanie. Powieść napisana jest dynamicznym językiem, często powodowała uśmiech na mojej twarzy, a opisany w niej świat mody bardzo mnie wciągnął. Mario z pewnością jest inspirującą postacią, która również przytacza w swojej powieści wiele budzących natchnienie cytatów. Imponujący jest również fakt, jak bardzo dąży on do realizacji postawnych przed sobą celów, mimo wielu trudności napotkanych na swojej drodze, nie tylko tych z natury zdrowotnej. 
Jedną nogą w świecie mody jest pozycją, którą na pewno mogę polecić osobą zafascynowanym światem mody, jak również tym poszukującym inspiracji, oraz lubiących książki z poczuciem humoru. Czas poświęcony na tą lekturę na pewno nie będzie zmarnowany. Ja w każdym razie odkładam ją na półkę, zaraz obok moich ulubionych :)


Mario Galla, Lars Amend - Jedną nogą w świecie mody. Jak mimo ułomności zostałem modelem.
Wydawnictwo: W.A.B.
Rok wydania: 2014
Oprawa: miękka
Liczba stron: 376
Sugerowana cena: 39,99 zł
          

3 komentarzy:

Zostaw po sobie ślad :)
KOMENTARZE OBRAŹLIWE ORAZ SPAM NIE BĘDĄ AKCEPTOWANE