sobota, 14 marca 2015

Przygoda w Hiszpanii cz. IV: Barcelona

Barcelona to obowiązkowe miasto dla każdej osoby zwiedzającej Hiszpanię. Był to więc trzeci i ostatni przystanek podczas naszej wyprawy! Spędziłyśmy w niej 3 dni, które upłynęły nam na intensywnym zwiedzaniu i poznawaniu miasta. Pociągi w Hiszpanii są bardzo drogie, dlatego i tym razem znalazłyśmy tańszy transport za pomocą BlaBlaCaru. Skorzystałyśmy również z gościnności pewnego artysty, który udzielił nam noclegu na dwie noce. Swoją drogą, to nie miałam pojęcia, że Couchsurfing może być aż tak inspirującym przeżyciem! 
Barcelona, czyli miasto Gaudiego, jest stolicą Katalonii i drugim największym miastem Hiszpanii. Jest również jednym z najważniejszych miast Europy pod względem turystycznym, kulturalnym i gospodarczym. Barcelona zachwyca swoją urodą i różnorodnością, posiada wiele interesujących zabytków oraz dostęp do Morza Śródziemnego. 
Zapraszam Was na mój krótki przewodnik po tym mieście!

TRANSLATE

Najpopularniejsza budowla Barcelony? Sagrada Familia! Jest to architektoniczny symbol miasta zaprojektowany przez Antoniu Gaudi'ego, kościół będący w nieustannej budowie od 1882 roku. Gaudi pracował bez planów i kształtował jej budowę w trakcie jej tworzenia. Niestety nie doczekał jej ukończenia i zginął tragicznie w roku 1956. Prace nad świątynią były przerywane kilkukrotnie i aktualnie ich zakończenie planuje się na lata 2026-2028. 
Oglądając budowlę z zewnątrz, dokładnie można rozróżnić jej nowszą i starszą część. Warto również, przed jej zwiedzeniem kupić bilety online, gdyż są one o wiele tańsze niż te, oferowanie w kasie.


La Rambla to długa aleja znajdująca się w centrum miasta, oraz niezwykle popularne i ruchliwe miejsce. Znajdziemy tu liczne sklepy, restauracje, stoiska oraz m.in. targowisko Mercat de la Boqueria. Ulica rozpoczyna się na Placa de Cataunya, a kończy tuż przy nabrzeżu, przy Kolumnie Kolumba


Kościół Santa Maria del Mar


Katedra św. Eulalii


Łuk Triumfalny


Tak, ten facet naprawdę spał na drzewie...


Casa Batlló, czyli jeden z wielu obiektów zaprojektowanych przez modernistę Gaudiego. 


oraz wybrzeże :)


C.D.N.

          

4 komentarzy:

Zostaw po sobie ślad :)
KOMENTARZE OBRAŹLIWE ORAZ SPAM NIE BĘDĄ AKCEPTOWANE