piątek, 20 listopada 2015

Miejsca w Portugalii, które warto odwiedzić. Cz. II

W drugiej części mojego małego przewodnika po Portugalii, przedstawię Wam kolejne 3 miejscowości godne uwagi :). Tym razem, na początek przenosimy się na samo południe - w rejon Algarve, uznawany przez wielu (w tym przeze mnie), za najpiękniejszy region tego kraju!
Jeśli nie czytaliście jeszcze pierwszej części z tego cyklu, odsyłam Was TU :).

TRANSLATE

5. Faro

We Faro byłam w sumie dwukrotnie, lecz tylko przejazdem, w przystanku do Maroka i Lagos. Za każdym razem spędziłam tu jedynie kilka godzin i nie zdążyłam zobaczyć wszystkiego, ale ten czas wystarczył mi  na krótki spacer połączony z małym zwiedzaniem miasta.
Faro jest największym miastem rejonu Algarve, położonym przy oceanie, lecz oddzielonym od niego m.in. torfowiskami i rozlewiskami. Słyszałam o słynnej plaży pełnej muszli na wyspie Praia da Ilha do Farol, na którą można dostać się jedynie stateczkiem, ale nie było mi dane jeszcze jej zobaczyć :). Póki co musiał mi wystarczyć spacer po zabytkowej i urokliwej części miasta pełnej... bocianich gniazd ;).6. Portimão

Jest to miasto idealne do osób kochających wylegiwać się na plaży i nic nie robić ;). Oprócz atrakcyjnego, piaszczystego wybrzeża, nie ma tu szczerze mówiąc zbyt wielu rozrywek :D. Widać to również wyraźną granicę pomiędzy starą częścią miasta znajdującą się bardziej wgłąb lądu, oraz nowocześniejszą - turystyczną, usytuowaną tuż nad brzegiem oceanu. Jest to typowy, wakacyjny kurort dla leniuchów :). Dlatego też spędziłam tam jedynie pół dnia i pojechałam dalej :).7. Batalha

Znajdziemy tu przede wszystkim Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej, będący jednym z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii. W roku 1983 wpisany został na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO, a jego budowa rozpoczęła się w roku 1385! Jest to jednocześnie jeden z największych klasztorów w Europie, który łączy w sobie wiele stylów architektonicznych. 
Poza samą świątynią nie ma w tej miejscowości niczego równie ciekawego, ale dla samego klasztoru warto na kilka godzin zboczyć z trasy, gdyż jest to budynek naprawdę godzien zobaczenia.          

2 komentarzy:

Zostaw po sobie ślad :)
KOMENTARZE OBRAŹLIWE ORAZ SPAM NIE BĘDĄ AKCEPTOWANE