niedziela, 22 listopada 2015

Miejsca w Portugalii, które warto odwiedzić. Cz. III

Dzisiaj przedstawiam Wam kolejnych 5 portugalskich miejscowości, które dane mi było odwiedzić (poprzednie wpisy z cyklu TU). Na kolejne, ostatnie już miasto poświęcę osobny wpis, gdyż jest tak piękne, że w pełni zasługuje na większą uwagę :). 
Tymczasem zapraszam Was do poznania kolejnych ciekawych miejsc w moim ukochanym kraju, którymi są: Vila do Conde, Póvoa de Varzim, Aveiro, Costa Nova oraz Braga!

TRANSLATE

8. Vila do Conde

Jest to miejscowość, do której bardzo łatwo dostać się... metrem z Porto. Oczywiście nie bylibyśmy z bratem i kolegą prawdziwymi Polakami, gdybyśmy nie pojechali tam na gapę ;). Metro w Porto jest w zdecydowanej części nadziemne, przypomina nasze nowoczesne polskie tramwaje, a kontrolerzy biletów noszą charakterystyczne uniformy. Dlatego też postanowiliśmy nie wydawać € na bilety i udać się w całodzienną wycieczkę na północ od miasta.
Vila do Conde jest niewielką miejscowością, w której główną atrakcję stanowi plaża oraz... XVII wieczny akwedukt! Zachował się w naprawdę świetnym stanie i muszę przyznać, że zrobił na mnie spore wrażenie.9. Póvoa de Varzim

Jadąc kilka stacji dalej, aż do zajezdni, trafimy do miejscowości Póvoa de Varzim. Jeżeli ktoś przebywa w Porto i ma wolny cały dzień, wybranie się do tego miasta wraz z Vila do Conde, będzie dobrym pomysłem. Nie ma tu być może jakichś wielkich atrakcji turystycznych, ale jest za to plaża  i ocean :).10. Aveiro

Aveiro, zwane również "portugalską Wenecją", jest niewielką miejscowością, znajdującą się ok 75km od Porto. Miasto poprzecinane jest systemem kanałów, po których za niewielką opłatą możemy wybrać się na przejażdżkę gondolą (blondynki często mogą załapać się na "rejs" za darmo :)).
W Aveiro możemy również bezpłatnie wypożyczyć rowery, chociaż objechanie głównej części miasta zajmie nam dosłownie 15 min.
Warto się tu wybrać, chociaż jeden raz zdecydowanie wystarczy :).11. Costa Nova

Jest to niewielka wioska rybacka, znajdująca się pomiędzy oceanem Atlantyckim, a Aveiro, Słynie przede wszystkim z domostw pomalowanych w pionowe pasy. Całość wygląda naprawdę pięknie. 
W trakcie spaceru główna aleją można tu spróbować słynnych naleśników z batonikami Mars lub Kit Kat, a następie pójść na plażę, lub zobaczyć latarnię morską. 12. Braga

W Bradze tak naprawdę nie byłam, ale odwiedził ją za to mój brat, podczas gdy ja musiałam się uczyć. Do Bragi jest wygodne połączenie kolejowe z Porto, ale jakimś cudem nigdy nie miałam okazji, aby tam się wybrać. Kiedyś zapewne nadrobię :).
Braga jest jednym z najstarszych miast Portugalii, oraz jednym z najstarszych miast chrześcijańskich na świecie. Miejsce słynie przede wszystkim z wielu pięknych budowli sakralnych, takich jak sanktuarium Bom Jesus, będące jedną z najbardziej wymyślnych konstrukcji barokowych w Portugalii.           

1 komentarzy:

Zostaw po sobie ślad :)
KOMENTARZE OBRAŹLIWE ORAZ SPAM NIE BĘDĄ AKCEPTOWANE